Porady

Telefon w aucie

Jedziesz i rozmawiasz przez telefon komórkowy jednocześnie? Popełniasz ogromny błąd, który nie tylko może kosztować Cię spory mandat, ale też niekiedy zdrowie, bezpieczeństwo a nawet w niektórych przypadkach życie. Generalnie istnieją stosowne przepisy natury prawnej, które zostały wyraźnie zaostrzone w maju bieżącego roku, regulujące kwestię jazdę z telefonem w dłoni.
dorabianie kluczy Gdynia /> Zmotoryzowani muszą mieć świadomość, że czasami wystarczy do nieszczęścia po prostu sekunda nieuwagi. W związku z tym, jazda i gadanie przez telefon warto aby ograniczały się tylko do rozmowy przez zestaw głośnomówiący, w który wyposażone są nowoczesne samochody, ale także i te modele nieco starszej daty. Taki komplet ze słuchawkami czy też specjalną rączką, w którą możemy wpiąć naszą komórkę, aby w razie zadzwonienia telefonu jedynie nadusić właściwy klawisz nie kosztuje szczególnie drogo, a w porównaniu z bezpieczną jazdą okazuje się bezcenny. Dodatkowo wspomnijmy też, że korzystanie z takiego zestawu jest bardzo komfortowe.
Zmotoryzowany może spokojnie skupić się na jeździe i patrzeć non stop na drogę, swobodnie rozmawiając. Nie ma też obaw o to, że w chwili nieuwagi spadnie na komórka i ulegnie zniszczeniu. Nie będzie to tak nerwowe i niezręczne jak przy standardowym przykładaniu dzwoniącej komórki do ucha i trzymaniu przez całą rozmowę jedną ręką kierownicę, drugą telefon.