Opony

Opony latem

Letnie opony znacząco różnią się od modeli zimowych, stąd funkcjonariusze policji, eksperci z dziedziny motoryzacji czy też mechanicy trąbią dookoła, że gdy tylko zacznie spadać temperatura musimy wymienić opony na zimowe. Te letnie cechuje dużo większa plastyczność. Nie są one tak twarde, a raczej wręcz bardziej miękkie. Do tego są podatne na odkształcenia, zatem nadają się wyłącznie do jazdy po równym terenie i podłożu suchym. Wyjazd nimi na lód nie jest dozwolony z racji
słabej przyczepności do powierzchni drogi. Dodatkowo letnimi oponami nie da się wykonać tak gwałtownych ruchów czy nagłego hamowania bądź manewrów, jakie czasem w przypadku wpadania w poślizg czy utraty kontroli nad wozem są po prostu niezbędne do wykonania.
Zakładając opony dostosowane stricte do panujących warunków pogodowych oraz obowiązującej w danym momencie pory roku, nie tylko przestrzegasz zaleceń drogowych, ale też dbasz o siebie i innych uczestników ruchu. Opon nie musisz kupować w standardowym salonie motoryzacyjnym czy tradycyjnym warsztacie u mechanika, równie dobrze możesz wybrany ich model zamówić online, co będzie znacznie bardziej wygodne, komfortowe oraz dużo sprawniejsze.